Vorvaň před objektivem, aneb těhotenské focení, každá jednou ocení!

Je to paradox, ale pokud nejste modelka, tak Vás profesionální focení dost možná čeká právě v nejtlustším období Vašeho života. Připadáte si jak velryba, máte oteklé ploutve, strie jsou Vaše nejlepší kámošky a proplouvání před fotoaparátem Vám dává dost zabrat. Nicméně přesto, že víte o jak náročnou plavbu se bude jednat, neodradí Vás od ní ani mořská nemoc, ani pár dobře rostlých Plejtváků.

 

 

A jak se na něj nejlépe připravit?

1) odpočívejte a hodně spěte – dost možná nadlidský úkol, pokud to přesto nejde, berte to alespoň jako trénink do budoucna, až se mládě narodí, nebudete spát skoro vůbec

2) nervozitu si nechte až k porodu – pokud jste si vybrali profesionálního fotografa, nemáte se čeho bát – správné svícení, make-up a v neposlední řadě i retuš dokážou doslova divy, nicméně zase nemějte přehnaná očekávání, z vorvaně delfín nebude ani za stovku sardinek

3) starejte se o svoje šupiny – tedy pokožku samozřejmě, dopomoci k ideální pleti Vám může peeling, nebo odstranění přebytečných chloupků, naopak zakouřené prostředí, či přehnané slunění Vám ani fotkám neprospěje, zkrátka pokud nechcete vypadat jak ryba na grilu, na solárko zapomeňte. Pokud se chystáte navštívit kosmetičku, udělejte to s dostatečným předstihem, aby se pleť měla čas zregenerovat.

 

 

4) vyberte vhodné oblečenívezměte si sebou to, v čem se cítíte jako ryba ve vodě, především takové, které zvýrazní vaše dočasné křivky. Čím víc hadříků, tím líp! Fotograf Vám následně pomůže s výběrem, nicméně je potřeba, aby vůbec měl z čeho vybírat. Různé barvy, různé styly a originální doplňky. Vyvarujte se však věcí s nápisy, značkami, nebo šílenými vzory. Na focení přijďte v něčem volném, nic totiž nepokazí těhotenské focení víc než otlaky od ponožek, prádla, těhotenských pásů, hodinek či prstýnků…

 

 

5) investujte do profi vizážistky – když už jste se rozhodli investovat do profi focení, byla by škoda, kdyby ho pokazilo špatné líčení. Make-up pro fotografii se liší od běžného líčení. Světla a blesk mění jeho intenzitu a výsledek Vás pak může nemile překvapit. Zkrátka k sushi si taky dáte sojovku a zázvor a nikoliv kečup s hořčicí, že jo?

6) neberte nikoho s sebouzahrajte si na pořádnou štiku a rozviřte stojaté vody, to však můžete udělat jen v momentě, když se před fotografem uvolníte. Další ryby, ať už leklé či nikoliv bývají při focení překážkou a kazí atmosféru okamžiku. To se samozřejmě netýká partnera, přestože se mu do focení možná nechce, hoďte ho do vody! Jen né do té plodové proboha, ta se ještě bude hodit! On to zvládne a nakonec bude i rád. Jednoduše shrnuto – kdo nepřipluje před objektiv, ať se neobtěžuje ani do ateliéru.

 

 

7) nahota – pokud patříte mezi ty odvážnější rybky, můžete vyzkoušet i focení aktů. Jedno je potom totiž jisté, a totiž, že už se bříško nemá kam schovat. Šikovný fotograf použije takový úhel záběru, kdy na fotkách nebudou vidět intimní partie, přestože budete nahá. Pokud se pro akty rozhodnete, dopředu se informujte, zda fotky pořizuje muž, nebo žena. Předejdete tak nepříjemnému překvapení.

Jestliže jste ale jako ryba na suchu a na profi fotografa nemáte, jistě ráda vypomůže kamarádka, nebo přítel. Byla by velká škoda, nemít na toto období památku. Možná se zrovna necítíte příliš krásná, ale věřte, že by Vám to později mohlo být hodně líto. Přeji příjemnou plavbu a málo žraloků!

 

Zdroj fotografií: Pixabay, Fotoprome