Dehonestace mateřství jako nový národní sport! aneb Mamynkobijci útočí

Ok, přestože nepatřím mezi ty, jež svoje děti nazývají mimísky, přítele příťou, budoucího manžela manžou…nepořizuju žádné „kojofotky“ ani fotografie fekálií svých potomků a foodpornu se věnuji jen velmi zřídka, musím říct, že současná situace kolem dehonestace mateřství mě zaráží a štve.

Začíná to už v mhd, kdy Vás jako těhotnou sedící mladíci v tramvaji nepustí sednout a místo toho hloubavě hledí do svých smartphonů, kdy od dveří tramvaje raději utečou pryč, než aby Vám pomohli s kočárem, pokračuje to vyhazováním maminek z restaurací a kaváren, i přesto že mají dětské koutky, protože jelikož jsi matka, tak nemáš na zábavu ani kafe nárok a finalizuje to facebookovou skupinou se jménem To nejlepší z mamynek, snažilek a z bazárků.

 

 

Ne každá žena se narodí s postavou modelky, ne každý žije v rodině, která ho nechá vystudovat, ne každý se musí chovat jako ovce a žije podle svého, ačkoliv se to nemusí většinové společnosti líbit…Je hned nutné se takovým lidem smát? Je opravdu nezbytné pranýřovat ženy, které kojí na veřejnosti, když si to leckteré musely tvrdě vybojovat? Jasně, radši necháme dítě umřít hlady, jen abychom někoho nepohoršily! Mimochodem když sdílí „kojofotku“ Pink, je to v pořádku, protože je to celebrita, dvojí metr zkrátka funguje i tady.

 

Abyste pochopili, nemám nic proti dobrému humoru a když někdo sdílí houskový knedlík s jahodovým jogurtem jako vrchol svých gastronomických schopností, chápu že reakce na sebe nenechají dlouho čekat. Nicméně všeho s mírou. Vykrádat fotky z často uzavřených „maminkovských“ skupin, včetně fotek malých nahých dětí mi přijde fakt přes čáru. Často zde také narazíte na množství rasistických výroků.

 

toto mě pobavilo:

 

tohle už moc ne:

 

Jistě vysmívat se ostatním, protože neumí gramatiku, vystavují intimní fotografie na internetu, jsou „nevzhlední“, nebo se radí s ostatními maminkami ohledně zdraví svých potomků, je tak snadné… Jde většinou o štvavé, ponižující a trapné komentáře. Jediným kladem této skupiny je, že si snad „zneužité mamynky“ konečně uvědomí, že internet je něco jako pavlač a jakmile povím něco sousedce, ví to celý barák…a v případě facebooku celý svět.

 

Jeden z mála vtipných obrázků:

 

Ať už jsou dnešní matky jakékoliv, tohle si nezaslouží! Mateřství je náročné a místo posměchu zaslouží obdiv. Ti co ve skupině jsou a aktivně do ní přispívají urážlivými komentáři by si měli uvědomit, že i oni mají matky, které zcela jistě nebyly neomylné…jenže tenkrát internet nebyl, takže o tom není dochován žádný záznam. Nicméně i tak předpokládám, že s každou opruzeninou nechodily k doktorce, ale poradily se třeba s kamarádkou, nebo sousedkou.

Pokud to někdo s těmito maminkami myslí opravdu dobře, měl by jim napsat do zprávy, že toto foto není vhodné dávat na internet a ne se jim veřejně vysmívat. Sdílením soukromých fotografií v podstatě dávají pedofilům profily s nezabezpečeným obsahem přímo na stříbrném podnosu. Ne vždy se zneužité maminky o vykradení fotografií dozví, takže ohánět se tím, že to dělám pro dobrou věc, je tak trochu mimo mísu. Intimní místa sice Mamynkobijci zakryjí smajlíkem, ale jméno dotyčné už zůstává často veřejné, takže není těžké profil dohledat. Je to něco na způsob když zloděj volá, chyťte zloděje…

 

 

Zkrátka nechápu dost dobře význam této skupiny. Povětšinou sdílí nějaký obsah, nad kterým pak hromadně zvrací. No, ale co čekat od skupiny, v níž se nachází i několik bulvárních novinářů…ti ostatně ani nic jiného, než zvracet svoje moudra, neumí. Vyzývám vás tedy, nebuďme jako oni a projevme jim svou solidaritu. Jsem pro, abychom jim darovaly všechny nepotřebné kyblíky, lavory a pytlíky na blití! My si totiž svoje skupinky brát nedáme!

 

P.S.: S těma kojofotkama jsem trochu kecala, jednu jedinou mám a je vyvěšená na blogu. A mazat ji nehodlám! Víte, na porodním sále jsou totiž k vidění horší věci, než je kojící matka. Tak naschvál, za jak dlouho se na té jejich stránce objeví? 😀