Vybrat jméno je dřina!

Napsal pihatamama.cz (») 21. 3. v kategorii Ostatní, přečteno: 436×
img-20160320-220147.jpg

Je jasný, že vybrat dítěti jméno, vyžaduje určitou zodpovědnost. My jsme se přitom zpotili víc, než při samotném početí. Zatímco ono zplození nám zabralo necelých 15 minut, na výběr jména nám nestačilo ani 9 měsíců.

Není žádoucí, aby se dítěti někdo zbytečně posmíval, ale zároveň je dobrý nedávat jméno , za kterým se otočí hned 6 dětí najednou.

Kdysi jsem točila s hercem, jehož křestní jméno bylo Kajetán. Nedalo mi to a vyzvídala jsem, jak se mu s ním žije. Říkal, že jako dítě to nenáviděl a rodiče proklínal. Zlomilo se to až v pubertě a od tý doby dobrý. Ano, děti umí být kruté! Naopak teď musí být pro herce takové jméno přímo požehnání. Na Kajetána prostě jen tak nezapomenete!

Pokud se rozhodnete dát svému potomku podobně neobvyklé jméno, je častokrát lepší si jej před porodem, nechat pro sebe. Najde se totiž spousta dobrých duší, které k němu mají co říct. To, že Vás jejich názor nezajímá, už dobré duše neřeší.

Mezi nejčastější výhrady dobrých duší patří:

 1. je příliš tvrdé (Brumhilda, Ingrid, Otýlie)

 2. připomíná nepříjemnou osobu (dosaď si sám)

 3. špatně se skloňuje (René)

 4. nehodí se k příjmení (Prokop Buben)

 5. rýmující se (Helena Zelená)

 6. svátek bude mít na narozeniny, nebo ještě lépe na Vánoce (Adam)

 7. je moc dlouhé (Alexandra Skočdopolová)

 8. je moc krátké (Jan Plh)

 9. stejné nebo podobné (Filip Filip, Jan Janák)

 10. připomíná něco tragického (Adolf)

   

Na vybrání jména jste dva. Ačkoliv za normální situace platí, víc hlav víc ví, zde je to zcela kontraproduktivní. Jména která se líbí Vám, se nelíbí partnerovi a opačně. Zkrátka vybrat správné jméno je věda. Pokud patříte mezi ty šťastné a o jméně máte od začátku jasnou představu, věřte, že Vám dobré duše poradí, abyste se na jméno podívali očima numerologie. Začnete-li rozebírat jméno ze všech úhlů, rozhodování bude těžší a těžší. Ještě že nám legislativa umožňuje dítě pojmenovat do 30 dní od porodu! Pokud ani potom nebudete schopni jméno vybrat, určí ho dítěti soud. A to mi přijde celkem fér...

V porodnicích se tato rodičovská nerozhodnost nerada trpí. Obrňte se tedy trpělivostí, když po Vás budou už po páté jméno požadovat! A to jste toho drobka možná ještě ani neviděla! Sice se pak cítíte jako aspirant na cenu Rebel roku, ale za to správné jméno to stojí. Mějte pouze na paměti, že nemůžete dát chlapečkovi dívčí jméno a naopak, dát mu stejné jméno jako má sourozenec, či ho pojmenovat jako věc. Věčná škoda, nemyslíte? No jo no, Gwyneth Paltrow by u nás s tím Jablkem asi moc nepochodila! A to ani v případě, kdyby se Steve Jobs na hlavu stavěl!  

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a pět