První pozitivní článek, aneb proč býti matkou...

Napsal pihatamama.cz (») 15. 3. v kategorii Ostatní, přečteno: 735×

Jedna moje kamarádka se nedávno svěřila s tím, že už jí štvou všechny ty blogy o mateřství, ve kterém si maminky neustále stěžují. Prý je to moderní. Kdo ví. Nemám svatozář a blog mi pomáhá se s tímto životním obdobím vyrovnat po svém. Každopádně mě inspirovala k napsání tohoto článku. Pojďme si proto shrnout všechna pozitiva, proč být matkou.

 1. Nikdy se nenudíte. Nuda je luxus, který si nemůžete dovolit!

   

 2. Zhubnete! S dítětem podstoupíte nejlepší dietu vůbec. Možnosti jsou dvě. Při té první vaříte tak, aby to mohlo i mládě, tudíž nemastné – neslané. Při té druhé si můžete dopřát cokoliv, avšak pouze v momentech, kdy vás dítě nevidí a těch opravdu není mnoho. Tento bod, jak na potvoru, bohužel neplatí pro všechny maminky...

 3. Začnete sportovat! Ať se Vám to líbí, nebo ne, musíte dítě minimálně 30x denně zvednout, v roce váží přibližně 10kg a to už je celkem slušné posilování. Nezáhálí ani nohy, dítě totiž také rádo běhá!

 4. Trénujete pamět! Dudlík v bytě je totiž, jako ponožka v pračce.

 5. Po probdělých nocích nemáte kocovinu a to je teda něco :D

 6. Kvůli zvětšení prsou nemusíte na plastiku!

 7. Nemusíte brát antikoncepci! Dítě Vás během dne tak utahá, že na sex nemáte ani pomyšlení.

 8. Nakupování je ještě větší zábava. Krom něj totiž musíte vymyslet ještě 99 důvodů, proč zrovna tuhle čokoládu nepotřebujete. /toto jsem zatím nezažila, ale už se na to moc těším/

 9. Jízda v mhd, je jako hrát Sportku. Nikdy nevíte, zda Vám s kočárkem někdo pomůže dovnitř.

 10. Neutrácíte za kraviny. Kadeřníka, manikérku i výživového poradce můžete poslat na rekvalifikační kurz. Ten, koho teď opravdu potřebujete, je psycholog!

 11. Beletrii nahradí naučná literatura.

 12. Místo cukru používáte agávový sirup.

 13. Vaše cíle se splní, není tedy otázkou zda, ale kdy....metou přestane být povýšení, nýbrž ovládnutí dětského svěrače.

 14. Dítě prověří Váš vztah s otcem dítěte.

 15. Pokud máte ploché nohy, senzomotorický koberec nepotřebujete, dítě ho dokáže vytvořit z jakéhokoliv koberce raz dva. Nejčastěji ho tvoří kousky lega, puzzle, plyšáků...

 16. Nikdy nejste sama!

 17. Nemusíte si natahovat budík...

 1. Příprava, než jdete ven, trvá stejně dlouho, jako když jste dítě neměla, akorát ten čas již netrávíte před zrcadlem, ale mnohem smysluplněji!

 2. Vždy máte po ruce ubrousek a ani nemusíte mít rýmu. Když je potřebujete nejvíce, zpravidla dojdou.

 3. Poznáte více sama sebe! Někdo cestuje kolem světa, Vám stačí dítě ;)

 

Doufám, že tento článek motivuje spoustu žen k rozhodnutí, stát se matkou. Pokud stále váháte, věřte, že jich objevíte ještě mnohem víc! Mít děti je radost! Vážně.

Breci-vodoznak

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a pět