Bezbolestný porod a poporodní heavymetal

Napsal pihatamama.cz (») 10. 3. v kategorii Ostatní, přečteno: 451×
vilizporodnice2.png

Než se k samotnému porodu vůbec dostanete, můžete si být jistá, že Vás zavalí informace typu, jak sepsat porodní plán, které předporodní kurzy navštěvovat, zda vzít otce k porodu, co si vzit do porodnice, kdy tam jet, témata epidurál, hráz, pupečník, bonding, laktace... a podobně. Je toho tolik, že byste mohla složit Hippokratovu přísahu z fleku. Alespoň z gynekologie a porodnictví určitě :D

Co zatím nevíte, je to, že to jako mega moc bolí. Jo, je mi líto dámy. Všechny ty řeči o bezbolestném, či dokonce orgasmickém porodu jsou sice moc pěkné, ale nezakládají se na pravdě. Předpokládám, že to všechno vymyslel muž! Jak taky jinak, že jo...No nic. Pojďme na to. Jdeme rodit.

V první řadě je třeba si uvědomit, že epidurál se nedává každému, ale že je za odměnu. Pokud Vám dopadnou špatně testy, epidurál nedostanete, ani kdybyste se na hlavu stavěla. Stejně jako já. Když už to začínalo být dost kritické, řekla jsem sestřičce, že už nechci epidurál, ale eutanazii. Asi tam tenhle vtípek slýchá dost často, protože nehla ani brvou.

Píchli mi vodu, udělali klistýr. Hlenová zátka vypadá jako slimák! Lezu po čtyrech a vidím na ségře, že už toho má taky plný kecky. Chtěla by mi pomoct, ale nemůže. V tom se mění služba a přichází nová sestřička. To Vám v tu chvíli taky nepřidá. Naštěstí přišla ONA. Bětka Samková - anděl, seznamte se. Musím říct, že na tuto osobu myslím skoro každý den a děkuji Bohu, že mi do cesty přihrál právě ji. Dodnes jsem ji nedokázala pořádně poděkovat, tak to činím alespoň zde. DĚKUJI!!!

Chci si vybrat porodní polohu, ale nemůžu. Neustále monitorují dítě. Jsem vyčerpaná a nemohu popadnout dech. Mám strašně sucho v puse, jakmile se napiju, mám sucho zas. Říkají, že mám tlačit, až pocítím kontrakci. Já už ji ale ani necítím. Mám pocit, že mám pernamentní kontrakci. Jsem vyčerpaná a chci to mít za sebou. Nastřihávají mne.

Říkají, že miminku už se to přestává líbit. Odpovídám, že mě už se to nelíbí delší dobu. Bětka pomáhá jak může. Řvu jako tur. Pak ani nevím jak, je dítě venku. V mistnosti je najednou asi deset lidí, všichni mi zírají do rozkroku. Dítě ihned odnášejí pryč. Přinášejí mi ji ukázat asi až po deseti minutách. Nachvilku mi ji dají pochovat. Z pusy jí jdou bublinky. Zase jí odnáší. Sbohem dotepaný pupečníku, bondingu, kojení...Teprve z porodopisu se dozvídám, že byla Vilma resuscitovaná. Ten ale poprvé uvidím, až ve chvíli, kdy nás pouští domů.

Přichází osoba na šití, konečně chápu, proč u dveří visí ta řeznická zástěra. Žádná snídaně nebyla zasloužená tolik jako tahle. Bětka mi pomáhá do sprchy a dělá ze mě „sexy ženu“ - pomáhá mi s oblékáním síťovaných kalhotek. Přitom si všimnu, že jsem jak chytrá horákyně oholená-neoholená. Holit se na intimních místech s tím břichem, byl doslova adrinalinový sport. Hm, to mi možná bude chybět...ne fakt nebude!

Jdeme na pokoj. Tam na mě čekají dvě spolubydlící. Jedna má dítě na Jipu. Vilmu mi odmítají přinést. Porodila jsem v 7:18, jsem hormonálně v rauši, usnout nemůžu ani náhodou. Uteče pár hodin. Opět se ptám na dítě. Nachvilku mě k ní pustí, ale jen se podívat. Je tak maličká. Říkají jí Píďalka, což je dost trefné, protože naši mi tak jako malé holce taky říkali. Neoslovují ji jménem, protože to jsme jí oficiálně dali až druhý den po porodu. Je doba oběda, dítě pořád nenesou, dočkám se až v době návštěv, tedy kolem 15 hodiny.

Vilma-vodoznak-2_2

Začíná koloběh, vážení, kojení, vážení, přebalování, spaní. K jídlu jsou blafy. Každý den jak přes kopírák. Nechtějí nás pustit domů, Vilma stále ztrácí na váze. Po pěti dnech nás konečně pouští a to teprve začíná ta správná legrace! Proč poporodní deprese dostaly název blues dodnes nechápu, nebyl by lepší termín poporodní heavymetal?

P.S.: Můj porod trval od první kontrakce až dokonce neuvěřitelných 28,5 hodiny. Když čtu předchozí řádky, mám pocit, že byla Vilma venku za dvě hodiny, tak to jen tak pro upřesnění.

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a jedenáct