Božská Fíha, Kubrickův úlet a Onder z Kolumbie

Napsal pihatamama.cz (») 26. 2. v kategorii Koukáme, přečteno: 902×
fiha4.jpg

 

FÍHA tralala

 

Většinou nejsem moc zastáncem toho, aby se děti koukaly na televizi. Občas jsou ale chvilky, kdy nutně potřebujete něco udělat a mít obě ruce volné. Musíte dítko nějak zabavit. A když ten den už 20x stavělo puzzle, 10x „četlo“ tu samou knížku, 5x skákalo na hopsadle, otevřelo všechny šuplíky, vytahalo všechno oblečení a ocucalo všechny nevhodné předměty, co doma máte, přichází čas na Fíhu tralala.

 

Fihu jsem poprvé viděla, když Vilmě nebyl ještě ani měsíc. Zprvu jsem se tomu smála a nevěřícně na to hleděla, dnes bych si svůj život bez ní neuměla představit. Nepřeháním, opravdu. Vilma je z ní nadšená a já taky. Děti jsou motivovány ke vzdělávání i pohybu. My máme ještě tu výhodu, že nás zároveň učí i první cizí jazyk. Fíha totiž pochází ze Slovenska! Pokud máte už starší dítko, můžete ho s Fíhou učit i němčině. Fíha se totiž snaží najít své místo i na německém trhu a mnoho písní si na Youtube můžete přehrát právě v ní. Úplnou novinkou je pak Fíha v angličtině!

 

  Fiha8

 

Má úžasný hravý kostým, chytlavou hudbu, pěknou animaci a vtipné texty. Autorkou celé myšlenky, textů písní a scénářů je šikovná Martina Jelenová. Sama říká, že se snáží udělat svět pohádkovější a také ho jím bezpochyby činí.

 

Fiha12

Mezi naše oblíbná videa pak patří hlavně tyto tři:

   https://www.youtube.com/watch?v=_obIgcL2gg8

   https://www.youtube.com/watch?v=xnkqkNjmKsg

 https://www.youtube.com/watch?v=97ljjQyzSUI

 Ale milujeme je všechny, jsou fakt boží!

 

Fíha tralala bude mít vystoupení v Praze v neděli dne 27. března v divadle ABC a vystoupí hned dvakrát, poprvé v 11:00, podruhé v 17:00. Zbývá už ale jen posledních pár lístků. Představení je vhodné pro děti od 2 let. Každá osoba, tedy i dítě jakéhokoliv vzrůstu musí mít svou vlastní vstupenku!

 

 

ČT:D a pořady podobného typu

 

Ačkoliv považuji jakoukoliv snahu o dětskou tvorbu za chválihodnou, jsou případy, kdy by snad bylo lepší nevidět. Nechci tady psát žádný velký hejty na českou produkci dětských pořadů, nicméně mi to nedá a alespoň o dvou se trochu zmíním. Jde o Hýbánky a Taneční hrátky s Honzou Onderem.

Hýbánky. Hmmm. Pořad uvádí Kristýna Štarhová spolu se Zdeňkem Králem. Kristýna na webu ČT uvádí, že jejím poznávacím znamením jsou dva drdůlky, které jí pomáhají vymýšlet zábavná cvičení k písničkám. Hmm, to spoustu věcí vysvětluje :) Sorry Týno.

Pořad hudebně doprovází klavírista Zdeněk, který svým outfitem vypadá, jako že si právě odskočil z Kubrickova Mechanického pomeranče! Nevím, jak to působí na Vás, ale mě ten pán přímo děsí. Tady je důkaz, že nekecám!

Hybanky5-2

 

Hybanky1

 

Hybanky2

 

 

 

 

 

Nazdar Básek čabásek! WTF? A kdo je k sakru čabásek? No, někdy radši nevědět. :)

 

Taneční hrátky s Honzou Onderem, to je také silná káva. Ke shlédnutí doporučuji třeba toto video:

                  http://decko.ceskatelevize.cz/tanecni-hratky-s-honzou-onderem

Nezbývá mi říct, chudák Katapult. Nevím, čím Jan Onder získává energii, ale pokaždé, když Hrátky s ním shlédnu, mám pocit, že se právě vrátil z výletu v Kolumbii. Nejhorší jsou asi mimotechnické pomůcky – říkanky,kterými si Honza pomáhá, aby si děti choreografii zapamatovaly.

.

Honza-onder

Nejde tak ani o choreografii samotnou, jako o hecování dětí, aby co nejvíce při tančení křičely. To se na mě nezlobte, to už je na mě vážně moc. A když si představím, že mi za dva roky bude Vilma skákat před televizí a řvát přineste mi kyblíček, to ti milý Honzo fakt moc děkuju! Celkově bych to shrnula větou, že Lucie Hunčárová má prostě slabost pro Tydýty všeho druhu. Pavlásku promiň.

 A teď si zase spravte chuť třeba Scorseseho Taxidriverem, jo. Právě začal na ČT2 ;)

 P.S.: Pro rýpavé osoby, Fíha mi za článek fakt nic neplatí. A jestli máte rádi Ondera, odpovídám jako Anička Dajdou : „To je Váš názor!“

 

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel nula a čtyři