CrossCafé na Strossmayerově náměstí

Napsal pihatamama.cz (») 25. 2. v kategorii Dětské koutky, přečteno: 343×
img-20160225-124429.jpg

Poslední dobou mi přijde dost vtipné, jak společnost řeší, zda chodit s dětmi do kaváren, či nikoliv. Prý to někomu přijde nevhodné. Není ale kavárna jako kavárna. V té s dětským koutkem nemůžete přeci očekávat hrobové ticho. Jako svobodní a bezdětní lidé máte asi milion a jednu možnost, kam jít. Jako rodič, můžete možnosti spočítat na prstech jedné ruky a ještě Vám to dá pěkně zabrat. Pokud Vám tedy dětský křik vadí, přenechte prosím tuto kavárnu nám. Rádi si ji zabereme jen pro sebe! Zvládli to jiní, zvládnete to taky! ;)

 

Dnešní recenze se bude týkat dětského koutku v Crosscafé na Strossmayerově náměstí. Jde o sympatickou kavárnu, která umožňuje vstup i psímu doporovodu. Sama jsem zde potkala mopsíka Arnošta. Vypadal spokojeně. Zda tam ale náhodou nebyl ilegálně, jsem si netroufla ověřovat. Nechtěla jsem riskovat jeho vyhazov.

Co se Vám zaručeně líbit nebude, jsou čtyři schody hned u vstupu. Obsluha je velmi ochotná a pokud Vás včas zaregistruje, pomůže Vám s kočárkem dovnitř. Dětský koutek je pěkně prostorný a nabízí spoustu příležitostí k vyblbnutí. Nechybí zde ani klouzačka, polstrované křesílko, stavebnice, nebo skákací poník. Nevýhodu vidím v tom, že si u koutku nemáte kam sednout. Tedy alespoň tak, abyste do koutku dobře viděla a mohla kontrolovat, zda ten váš miláček právě neohrožuje jiné dítko na životě, či nelikviduje koutek samotný. Musíte si tak vystačit s dřevěným lemem koutku, nebo vychytat jeden jediný stůl od kterého je jakž takž vidět. Ten je však téměř vždy obsazen.

 Přebalovací pult se nachází na toaletách pro vozíčkáře. Vzhledem ke komplikovanému vstupu do kavárny, myslím, že slouží především dětem.

Mezi nevýhodu považuji obsluhu pouze „na baru“, protože jdete-li s malým dítětem do kavárny sama, těžko budete od koutku neustále utíkat k baru. Na druhou stranu je výhodné, že Vás od koutku nebude nikdo vyhazovat.

Pokud je vaše mládě ještě tzv. ležák a máte relativně více času, můžete se zapojit do místní výměny knížek – když dvě přinesete, můžete si jednu odnést. Pěkný nápad! V kavárně hraje příjemná hudba, nechybí volné připojení na wifi ani jahody se šlehačkou. Místní designVás vybízí k čokoorgasmu, což jistě zlepší náladu všem přepracovaným maminkám.

Co se týče jídla, v nabídce najdete panini, croisanty, kuřecí twister, plněné bagety a velké množství dortíků. Pokud chcete zdravější variantu, můžete zvolit třeba ovocný salát, nebo jogurt s musli. Jde tedy spíš o něco malého k snědku. Máte-li velký hlad, nechoďte do kavárny, jděte do restaurace.

Celkové hodnocení je 7 z pomyslných 10 možných hvězd, což je velmi pěkný výsledek.

Hvězda dolů jde za nebezbariérový vstup, samoobslužný styl a odříznutost koutku od stolů kavárny.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a jedna